навчальний процес

Щоб дитині було комфортно навчатися, ми постійно працюємо над створенням і підтриманням розвиваючої атмосфериЗадача-мінімум: дитина хоче ходити до школи, знає, що тут – друзі, що її ніхто не образить, що тут є певні правила гри, яких всі дотримуються. Задача-максимум: бажання розвиватися і натхненно вчитися.

Для цього діти на зарядці та ранкових колах з кураторами налаштовуються на навчальний процес, а на щотижневих зборах обговорюють, як пройшов тиждень. Також, проводяться командоутворюючі заходи. У нас працюють шкільні закони, і учні обирають старост, які слідкують за виконанням шкільних законів та розбирають конфлікти.

Щотижня з кожним класом працює психолог, де в форматі тренінгу діти вчаться спілкуватися, працювати в команді, розуміти і виражати свої емоції, керувати ними та працювати з увагою. У гімназії працює валюта школи, яку діти накопичують за гарні вчинки та витрачають на шкільному ярмарку.

Задля реалізації задач школи поруч із традиційними методами навчання ми використовуємо розвиваючі методи, адже тільки так можна системно розвивати компетентності, ефективніше мотивувати дітей до навчання і роботи, створювати в дітей зв’язану і детальну картину світу, працюючи над міжпредметними зв’язками, та пробуджувати бажання зробити світ краще.

Компетентності – це не стільки знання і навички, скільки вміння їх використовувати. Якщо взяти до уваги новий Закон України “Про освіту” та книжку Кена Робінсона “Школа майбутнього”, то можна виділити наступні компетентності:

допитливість

творчість

критичне мислення

вміння спілкуватися

співпраця

співчуття

самовладання

громадська свідомість

У нас є шість груп з першого по шостий клас. Нижче можна подивитися приклад розкладу для 1 класу (жирним виділено основні предмети). Схожий розклад і у інших класів початкової школи (тільки в 2-4 кл. замість грамоти – українська мова та літературне читання, а також додається інформатика).

Орієнтовний розклад для 1-4 класів

У Гімназії «Цивілізатор» вивчаються всі шкільні предмети, які ми проходимо за програмою Міністерства освіти і науки (плюс психологічна грамотність в основному розкладі), а також у нас є додаткові заняття: театр, клуб настільних ігор і творчість – де діти можуть навчитися багато чого цікавого та корисного окрім шкільної програми. Нижче можна подивитися приклад розкладу для 6 класу (жирним виділено основні предмети).

Орієнтовний розклад для 5-6 класів

Питання і відповіді

Так, наша гімназія провадить навчальну діяльність на рівні початкової і базової середньої освіти на підставі ліцензії відповідно до рішення КМДА №1702 від 18.09.2018 та видає атестат державного зразка.

Мова викладання в нашій школі, переважно, українська.

На співбесіді учні 1-2 класів знайомляться зі своїм майбутнім куратором та виконують декілька простих завдань. Учням 3-7 класу ми пропонуємо подивитись цікавий научно-популярний фільм та виконати декілька завдань.

Так, наша школа невелика і тому – “атмосферна”: нам дуже важливо, щоб ми з учнями і батьками учнів були “на одній хвилі”. Звісно, базовий рівень знань також важливий, але ще важливіше – думати в одному напрямку. Також, ми не працюємо з дітками по інклюзії та “важкими” дітьми (дітьми, які не відчувають рамок у взаємовідносинах з оточуючими, поводять себе агресивно, зовсім не бажають навчатися, мають психо-фізичні розлади і т.і.).

Так, підготовка розпочалася з лютого 2019 року і вже набраний один перший клас. Але, так я є бажаючи, ми набираємо ще один перший клас, тому можна заповнювати або дзвонити і записуватися на співбесіду.

Починаючи з 2 кл. існує оціновання за самостійні та контрольні роботи. Оцінки за класні та домашні роботи не ставляться. Оцінки за письмові самостійні та контрольні, а також за усні відповіді виставляються в електронну відомість, яка досупна лише батькам конкретної дитини. Підсумкові оцінки ставляться, починаючи з 3 кл.

Більшість підручників купує школа. Батьків ми просимо придбати лише підручники з іноземної мови, а також художню літературу, яка потім доповнить домашню бібліотеку 🙂

Ні, оплачуються лише 9 місяців (з вересня по травень включно). За бажанням можна відвідувати літній табір у червні та липні  (додатково оплативши його).

У 2018-2019 навчальному році у нас є 1-6 класи. Далі будемо “рости” разом з нашими учнями до 11 класу. Тому переходити в іншу школу не буде сенсу 🙂 Але, в разі потреби, ніяких проблем з переходом не буде.

Так, за рік передбачено 4-5 екскурсій.

У батьків є прямий зв’язок з куратором свого класу і з директором. Також, в кінці кожної чверті ми просимо заповнити батьків анкету для того, щоб отримати зворотній зв’язок. Наприкінці 1 та 3 чв. відбуваються батьківські збори. По завершенню навчального року – індивідуальні зустрічі з директором.

Ні, шкільна форма відсутня, але є певні вимоги до одягу: стиль одягу – smart casual (дослівно перекладається з англійської як «нарядно-повсякденний стиль). Це означає, що ми не проти джинсів і не вимагаємо ділових костюмів від учнів, але вважаємо, що міні-спідниці чи бальні сукні будуть не дуже доречними під час навчального процесу.